PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99120}

Słoń

Elephant
6,9 36 686
ocen
6,9 10 1 36686
8,1 20
ocen krytyków
Słoń
powrót do forum filmu Słoń

Oglądałam ten film jakiś czas temu. Mozę nie zwróciłam na coś uwagi. Mozę czegoś nie zapamiętałam. Nie wiem, ale.. Do czego odnosi się tytuł??

Koyotka_2

Z Wikipedii:
Title

The title is a tribute to the 1989 BBC film of the same name, directed by Alan Clarke, which reflects on sectarian violence in Northern Ireland. Van Sant's minimalist style and use of tracking shots mirrors Clarke's film.Clarke used the title to refer to the phrase "elephant in the room" - a reference to the collective denial of some very obvious problem.

A drawing of an elephant as well as an image of an elephant on a throw on the bed can be seen in Alex's room, while he plays the piano.

użytkownik usunięty
mirog

Słyszałam wypowiedź (nie pamiętam czyją i gdzie, ale było to coś w rodzaju "kino mówi") ze tytuł jest również odniesieniem do azjatyckiej przypowieści o ślepcach, którzy opisują słonia. Kazdy "widzi" inną część ciała - trąbę, kły, ogon i według każdego ten słoń wygląda inaczej. Wg jednego jest mały, wg innego gruby, etc. Ma to ręce i nogi, wydaje mi się.

Ciekawostki mówią:

# Tytuł filmu odnosi się do buddyjskiej opowieści o ślepcach. Badali oni różne fragmenty słonia - nogę, ogon, kły - każdy z nich był przekonany, że znajomość jednej części pozwala na zrozumienie, czym jest zwierzę.

Podobnie reżyser wie, że jego film pokazuje tylko jeden z aspektów problemu przemocy w szkołach i nie ogarnia całości zjawiska.

# Tytuł, jak również minimalistyczny styl, stanowią hołd dla filmu Alana Clarke'a z 1989 roku. Jego "Elephant" nawiązywał do zamieszek na tle religijnym w Irlandii Północnej.

użytkownik usunięty
Joanna_999

O, to jest właśnie ta przypowieść! Nie przyszło mi do głowy, najciemniej pod latarnią :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones