PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99120}

Słoń

Elephant
6,9 36 658
ocen
6,9 10 1 36658
8,1 19
ocen krytyków
Słoń
powrót do forum filmu Słoń

Jeśli ktoś nie widzi sensu w tym filmie oznacza to że jest po prostu pusty i trzeba mu puszcza filmy, w których aktor myśli na głos, łzy lub krew leją się wiadrami , polecam filmy z gatunku Chuck Norris i W kamiennym kręgu. Jeśli jednak masz duszę to zauważysz, że film jest doskonałą kompozycją ukazującą dramat w sposób tzw. bez komentarza. Ujęcia długie przestrzennie sytuowane w celu poukładania zdarzeń. celowe pokazywanie postaci z imion aby byli wam znani chociaż przeciętni. Wreszcie taka naturalność, zwykły dzień przewidywalny jak każdy inny, a jednak taki zaskakujący. Myślę że skromne portrety psychologiczne postaci nie dają żadnego logicznego tłumaczenia na ich działanie a zarazem dają możliwość przemyśleń i szukania powodów, czyli dokładnie tak jak w życiu: Jak to się mogło stać...?,. Film polecam. Bardzo ciekawe dzieło.

ocenił(a) film na 10
cyberskin

Ja bawiłem się świetnie. Mam film na DVD, przewijam początek i oglądam sobie tylko masakrę. Normalnie czad.

ocenił(a) film na 6
cyberskin

Co do splataniu się losów wielu uczniów, w jednym miejscu, i pokazywania ich na zmianę, wraz z imionami, to wygląda to bardzo podobnie, jak w filmie "Amores Perros" (też splatają się losy, ale kilku nie znających się mieszkańców Meksyku). Taka mała dygresja, a co do twojego komentarza, to się zgadzam, trafnie podsumowałeś ten film. Mnie interesuje, co mogło kierować takimi zwyrodnialcami? Dlaczego to zrobili? Ktoś powie, że mieli problemy, nikt nie chciał im pomóc, ale czy normalny człowiek, zabija innych, dlatego, że sam ma problemy, i jakiś nauczyciel nie chciał im pomóc?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones