PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99120}

Słoń

Elephant
6,9 36 686
ocen
6,9 10 1 36686
8,1 20
ocen krytyków
Słoń
powrót do forum filmu Słoń

Niby pomysł dobry. Podobało mi się ,że Van Sant chciał pokazać , że dzień, w którym doszło do masakry był zwykłym nudnym dniem. Że nic nie wskazywało na to co się stanie.
I uważam to za dobry zabieg, ale w chwili rozpoczęcia strzelaniny uważam , że powinna zacząć się akcja. Nie dlatego, bo - O fajnie strzelają. Nie... Tylko dla kontrastu. Początek- spokój, cisza. A potem bum- wielki dramat, akcja, takie PRZEBUDZENIE. No, a tu niestety tego nie było. Dalej było nudno i spokojnie. Tego mi w tym filmie brakowało. Uważam, że to by nadało mu jakiejś głębi.

ocenił(a) film na 5
Kamila186

Te 5 punktów to za pomysł takiego przedstawienia dnia, w któym miała miejsce masakra. ( Spokój,cisza przed burzą).I za to, że Van Sant pokazał morderców jako zwykłych uczniów, którzy jedli , oglądali TV,grali w gry i na pianinie, a tu nagle BUM. Pokazani z innej-beztaliskiej strony. Tak naprawdę to wielu znas ma dwa oblicza :)

ocenił(a) film na 9
Kamila186

O jakim PRZEBUDZENIU mówisz? To nie był film sensacyjny. Pozabijanie wszystkich uczniów było zwykłym wydarzeniem w życiu tych dwóch. Z tego samego powodu nie ma żadnego PRZEBUDZENIA w momencie, gdy Elia wywoła zdjęcia, albo ojciec za dużo wypije, albo zwymiotuje zjedzony obiad itd.... Ot, kolejny ładny dzień...

ocenił(a) film na 5
zyrandol

Niestety nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nikt tu nie mówił, że to film sensacyjny... Poprostu wiesz takie zdarzenie jak masakra to raczej jest chwila przebudzenia, chwila emocji zarówno sprawców jak i ofiar... a tutaj nadel była senna atmosfera. Myślisz, że zdarzenie tak wyczekiwane przez tych dwóch było tak senne i spokojne dla nich ? "Pozabijanie wszystkich uczniów było zwykłym wydarzeniem
w życiu tych dwóch"- było spełnieniem ich marzeń. Oni na to czekali i wreszcie zrealiowali swój plan. Więc to nie był ZWYKŁY dzień w ich życiu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones